Videokanál klubu

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

25.2.2021 o 22:40 hod.

PhDr.

Ľuboš Krajčír

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia klubu

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 22:40 - 22:42 hod.

Krajčír Ľuboš
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 22:40 - 22:40 hod.

Krajčír Ľuboš
 

Vystúpenie v rozprave 25.2.2021 22:26 - 22:35 hod.

Krajčír Ľuboš
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 22:04 - 22:05 hod.

Krajčír Ľuboš Zobrazit prepis
Pán kolega Suja, ja som pozorne počúval váš prejav. Musím uznať, že v niektorých častiach mal naozaj hlavu a pätu. Ale skúsim vás nejakým spôsobom požiadať o dovysvetlenie. Vraveli ste, že sa uvažuje nad očkovaním predavačov a že podľa vás mali byť už dávno zaočkovaní. Viete asi o tom, že máme nedostatok tých vakcín a v prvom rade sme očkovali zdravotný personál, učiteľov, seniorov. Ako by ste si vybrali medzi týmito ľuďmi. Ja si myslím, že sme išli správne. Keby sme mali množstvo vakcín, verím tomu, že už by boli všetci zaočkovaní, čo teda by chceli byť. Hovoríte, že nie je čas experimentovať. Áno, aj v tomto máte pravdu. Tak fakt nerozumiem vašim kolegom, niektorým, ktorí tu s tými experimentami neustále prichádzajú. Ja absolútne rozumiem vašu pozíciu, ste v opozícii, absolútne legitímne, že dávate návrhy, kritizujete. Ale viete, vy za vaše návrhy nemusíte ani zodpovednosť, ale vo vláde ministri áno.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 21:43 - 21:45 hod.

Krajčír Ľuboš Zobrazit prepis
Pani kolegyňa, tvrdíte správne, počty pozitívnych rastú. Preto aj proti mojej vôli ja budem hlasovať za predĺženie núdzového stavu. Ak máte iný spôsob, prosím, prezraďte ho. Ale taký za ktorý sa postavíte a prevezmete za neho zodpovednosť. Pri 61 pozitívne testovaných bývalá vláda nariadila núdzový stav. Ja si nepamätám vašich kolegov, ktorí sedia vedľa, v ľavici, ktorí by tak strašne štrajkovali ako teraz. (Potlesk.) Tvrdíte, rúška by mali nosiť iba ľudia, ktorí sa necítia dobre. Viete o tom, že môžte byť infekčná aj bez príznakov? Spomínate si, ako sme pred testovaním v sále sedeli. Vedľa vaši kolegovia bez rúšok, alebo rúška vtedy absolútne vtedy štrajkovali proti tomu a potom keď sme sa išli testovať do nemocnice Svätého Michala, tak si spomínam, že traja z vášho klubu boli pozitívny. Dvaja, tak pardon beriem, dvaja. Beriem späť pán Suja, dvaja. Nemocniciam, ja vás musím opraviť, nehovoríte správne, že Rázsochy sú iba výsledkom bývalej vlády, výsledky bývalej vlády, vy za dvanásť rokov sama uznáte, že mali možnosť naozaj zdravotníctva všetky nemocnice dať do poriadku. Nielen Rázsochy nezavádzajme, prosím, vás. Dvanásť rokov je dostatočne dlhá doba. To je asi k tomu všetko, hovoríte o tej imunite, otužovaní. Ja sa pravidelne chodím otužovať ale neviem či viete, COVID aj minulý rok ustúpil počas leta lebo nemá rád teplo. Nie ako chrípka, ktorá odchádza počas zimy. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 20:59 - 21:00 hod.

Krajčír Ľuboš
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 20:42 - 20:44 hod.

Krajčír Ľuboš Zobrazit prepis
Pán Kotleba, vy ste tuším, niekde som sa dočítal športový tréner, tak beriem, že k športu a životnému štýlu máte naozaj blízko. A ja s vami súhlasím. Z môjho pohľadu telocvik vonku a tým aj socializácia detí je v poriadku. Minimálne viac v poriadku ako určite, keď sú natlačené v triede. Ja som len kritizoval, že týždeň pred prázdninami v Bratislavskom kraji nasilu otvárať školy nie je dobrý nápad. Treba počkať po prázdninách a určite nájsť spôsob ako bezpečnejšie tie deti pustiť do školy. To nemôžme robiť bezhlavo, takto tlačiť na to. Určite možno môžu chodiť pol dňa jedna skupina pol dňa druhá skupina alebo nájsť nejaké riešenie, na to sú odborníci.
Ale poďme k veci, ktorú ste spomenul, rúška. Veď na celom svete naozaj sa tie rúška používali a nielen počas pandémie, ale aj lekári počas celej svojej kariéry či už operujú alebo v podstate vykonávajú svoju prácu v rúškach. Tam sa im nikto neposmieva, to nerobia len tak, že teda, aby mali nejakú okrasu alebo boli označení, že sú lekári, ale kvôli tomu, že chránia seba a všetkých ostatných pred rôznymi vírusmi.
A chcel by som ale ešte dve otázky vám dať a na tie by som veľmi rád, keby ste mi odpovedal, lebo nepočul som od vás naozaj nič k núdzovému stavu. Či si myslíte, že sa má teda v tejto situácii všetko otvoriť? A druhú otázku mám, čo si myslíte o bývalej vláde, keď pri 61 pozitívnych prijali núdzový stav. Na toto mi, prosím, odpovedzte, lebo dnes ich nemáme 61 pozitívnych, ale mnohé tisícky. Ďakujem vám.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 20:22 - 20:23 hod.

Krajčír Ľuboš Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Skúsim ja trošku kľudnejšie. Pani kolegyňa, ďakujem za vaše vystúpenie, naozaj povedali ste to veľmi správne. Núdzový stav je, žiaľ, aj pre mňa, žiaľ mne tiež absolútne nevyhovuje v tejto situácii nevyhnutný. Musíme si, ale uvedomiť, aby sme ho dookola nepredlžovali, že treba možno sa zamyslieť a prijať trošku tvrdší lockdown, aby sme tu netestovali po krajine kade-tade a si to tu prenášali a naozaj si povedali, že či nestojí za to, možno dva, tri týždne ísť do nejakého tvrdšieho lockdownu, aby sme naozaj odvrátili nápor v nemocniciach, odvrátili nápor pozitívnych a postupne sa mohli vracať k svojim životom a otvárať prevádzky. Ja takisto ako vy chcem veľmi pekne poďakovať všetkým lekárom, zdravotníkom, naozaj, že bojujú v tejto situácii a ospravedlňujem sa im za kolegov, ktorí tu naozaj len populisticky chcú blokovať tento lockdown a vám tým pádom pridávať prácu v tých nemocniciach. A pýtali ste sa na riešenie? Ja som počul od niektorých kolegov Bromhexin s vodkou a podobné, podobné nezmysly. To sú ich riešenia, toto je realita. Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 20:04 - 20:06 hod.

Krajčír Ľuboš Zobrazit prepis
Ďakujem pekne. Pán kolega, ja som si pozorne vypočul vaše vystúpenie a nič iné ako v tej debate keď sme boli spolu v televízii ako klamstvo, populizmus za kopec vašich úst som nepočul. Veď my sme sa o tom aj bavili, naozaj jediné čo robíte, vy ste dnes v kampani. Vy si naháňate politické body, vašu novú stranu, ako ste ju nazvali, s tými istý mi ľuďmi so SMER-u, ktorí tu 12 rokov vládli, potrebujete len odprezentovať. A ja vám poviem prečo. Váš šéf strany pán Pellegrini keď bola ako premiér, tak pri 61 pozitívne testovaných ste vyhlásili núdzový stav. Vtedy expremiér žiadal nemocnice, aby prestali poskytovať plánované operácie. Zatvorené obchody okrem potravín. Váš bývalý šéf, lebo je to váš bývalý šéf, pán Fico, sa vyhrážal lekárom v dobrých časoch, že ak pôjdu na prax niekde inde alebo teda pôjdu si naháňať prax do zahraničia, keďže nemocnice si pozrite v akom stave ste zanechali po 12 rokoch, tak budú si musieť preplatiť to štúdium, ktoré im tu Slovenská republika poskytla. Takto ste sa k nim chovali. Naozaj, pozrite sa ešte, aby som nezabudol, štátne hmotné rezervy v akom ste nám nechali stave. Veď vy ste tam mali nominanta, ktorý tak kradol, že tie peniaze nemal kde dával, tak ich musel dávať do zlata, už sa mu nikde nezmestili. Akonáhle sa začal vyšetrovať, tak sa tam obesil pán, ktorý mu predal tie byty. Neviem, či si na to spomínate. Keď ste 700 násobne nakupovali drahšie rúška, obyčajné FFP2, rukavice pre lekárov. Darmo sa budete usmievať pod tým rúškom, ale to sú fakty, to nie sú nejaké vymyslené teraz reči a nejaké bludy, naozaj takto to bolo. Tak ja nerozumiem tomu, čo vy tu teraz predvádzate. Máme naozaj absolútne katastrofálny stav, rešpektujme to, ten núdzový stav, ani ja som neni ...
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 25.2.2021 17:53 - 17:55 hod.

Krajčír Ľuboš Zobrazit prepis
Pán Blaha, budete možno prekvapený, ale ja v niečom budem s vami súhlasiť. Máte pravdu. Komunikácia je aj podľa môjho názoru veľmi zlá. Je častokrát zmätočná a urážajúca. Spomínal ste Rakúsko.
Viete prečo to u nás nefunguje napríklad ako v Rakúsku? Prečo nie je zdravotná starostlivosť na tak vysokej úrovni? Prečo nevieme občanom, živnostníkom, podnikateľom tak efektívne pomôcť? Lebo ste tu boli 12 rokov. 12 rokov ste tu boli pred nami. Rozkradli ste túto krajinu, rozkradli ste zdravotníctvo, odovzdali ste ho súkromným spoločnostiam. Položili ste naozaj túto krajinu na kolená.
Vy ste sa vyhovárali 12 rokov na pani Radičovú, tak prepáčte, že teda po 11 mesiacoch pandémie si dovolím vám pripomenúť, čo ste tu 12 rokov robili. Ale naozaj počas 11 mesiacov sa to čo vy ste tu nastvárali, sa nedá zmeniť počas pandémie. Je to naozaj ťažká situácia, ale žiaľ, vy s kolegami tomu vôbec nepomáhate.
Spomínate si, ako ste zo začiatku pandémiu podceňovali, ako ste vôbec rozprávali, že nejaká pandémia tu nie je, celé to je vymyslené. Spomínate si, ako ste naozaj burcovali ľudí, že rúška netreba nosiť, tieto jednoduché ochranné pomôcky? Pán kolega, ja vám ďakujem za vaše vystúpenie, ale ja voči vám vôbec nemám žiadnu dôveru.
=====
Skryt prepis