Videokanál poslanca

 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s procedurálnym návrhom

19.5.2022 o 11:13 hod.

JUDr. PhDr. PhD.

Ján Podmanický

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Videokanál poslanca

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 6.10.2022 16:16 - 16:17 hod.

Ján Podmanický Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, pán predseda. Dovoľte, aby som predniesol procedurálny návrh.
Žiadam predsedu Národnej rady Slovenskej republiky, aby informácie, ktoré zazneli na 74. a 73. schôdzi Národnej rady Slovenskej republiky vo vystúpeniach Roberta Fica a Igora Matoviča, v ktorých zazneli vážne podozrenia o závažnej trestnej činnosti za pôsobenia vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera, aby tieto informácie vo forme prepisu zaslal generálnemu prokurátorovi Slovenskej republiky, aby konal ex offo.
Odôvodnenie: Vážený pán predseda, všetky informácie, ktoré zaznievajú na týchto dvoch schôdzach, sú tak závažné, že každý jeden z nás má povinnosť v zmysle Trestného zákona, ak sa dozvie o závažnej trestnej činnosti, túto oznámiť. V opačnom prípade sa dopúšťame tiež trestného činu. Ja vás chcem preto vyzvať, aby ste učinili zadosť... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 5.10.2022 17:40 - 17:40 hod.

Ján Podmanický
Ďakujem za slovo, pán predseda. Poprosím do záznamu, pri hlasovaní č. 253 som sa zdržal hlasovania a systém ma vykázal, že som hlasoval za.
Skryt prepis
 

28.9.2022 17:40 - 17:40 hod.

Ján Podmanický Zobrazit prepis
akceptovať tento rozklad štátu. Ale vysvetli mi ako si to ty ako racionálny človek predstavuješ. Vy odvoláte Igora Matoviča a vrátite sa do vlády, ktorej predseda najsilnejšej koaličnej strany bude Igor Matovič, s ktorým budete zas o všetkom rokovať. Ako vy si myslíte, že to bude fungovať? Po tom všetkom čo tu zaznelo, čo ste aj vy povedali na jeho adresu ako to nefunguje. Ste, alebo tvárite sa, alebo predstavujete sa ako racionálni ľudia. Tak toto vysvetlite ako si predstavujete ďalej to vládnutie. Toto podľa mňa ľudí zaujíma. Keď tvrdíte, že sa chcete vrátiť do vlády ak bude Igor Matovič odvolaný.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.9.2022 17:25 - 17:26 hod.

Ján Podmanický Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo.
Pán poslanec, ja si ťa vážim ako človeka a hoci s viacerými tvojimi názormi nesúhlasím vzhľadom na to, že pochádzame aj z iného prostredia, aj máme na niektoré veci iné názory, rád si ťa vypočujem, vystupuješ vždy argumentačne, vecne. Preto mi vysvetli jednu vec, pán poslanec, aké ratio má ten váš argument, že ak odvoláte, ak parlament odvolá Igora Matoviča, že vy sa vrátite do vlády? Všetko to, čo si povedal na adresu Igora Matoviča je pravda. Všetci vieme, kto je Igor Matovič a do akého krachu doviedol štát. Ja si myslím, že je ešte horšie, keď je vo funkcii ministra financií a väčšie škody pácha na Slovensku, ako keď bol premiér. A všetci to vedia na Slovensku s výnimkou pár percent ľudí, ktorým ešte tá nenávisť iracionálna zaslepuje pohľad a v mene tej, tej nenávisti dokážu akceptovať tento rozklad štátu.
Ale vysvetli mi, ako si ty ako racionálny človek predstavuješ? Vy odvoláte Igora Matoviča a vrátite sa do vlády, v ktorej predseda najsilnejšej koaličnej strany bude Igor Matovič, s ktorým budete zas o všetkom rokovať? Ako vy si myslíte, že to bude fungovať? Potom všetkom, čo tu zaznelo, čo ste aj vy povedali na jeho adresu, ako to nefunguje? Ste...
=====
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 28.9.2022 17:10 - 17:12 hod.

Ján Podmanický Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Pán predseda strany Sloboda a solidarita, ja vám celkom nerozumiem, lebo na jednej strane ste si tak povzdychli vo svojom prejave ako ste si s Máriou vydýchli alebo ako ste sa s Máriou zamysleli nad tým v akej koalícii sme to vlastne dva a pol roka boli, keď ste počúvali vystúpenie Igora Matoviča.
A na druhej strane stále deklarujete, že sa chcete do tej koalície vrátiť. Pre mňa je to určitá schizofrénia, lebo najskôr pomaly hodinu počúvate akých desiatok trestných činov ste sa dopustili vo funkcii ministra hospodárstva alebo ako spoluvládca v rámci vládnej koalície. Igor Matovič vás tu poobviňoval zo všetkého možného, z krádeží, z korupcie, z klientelizmu. Vy mu nakladáte zo to v akom, avšak oprávnene v akom ekonomickom rozvrate zanechal štát.
Marián Viskupič tu povie, že deficit bude 17 miliárd za to obdobie, čo je Igor Matovič buď premiérom alebo ministrom financií. Slovensko je na pokraji kolapsu, rútime sa do krachu, kolabujú, kolabuje nám zdravotníctvo, zatvárajú sa tu fabriky, je tu abnormálne zdražovanie, nedostatok energií za čo nesiete spoločnú zodpovednosť. Vy ste dva a pol roka v tej koalícii boli a vy znova poviete, že napriek tomu všetkému vy do tej koalície chcete ísť znova. Viete, my by sme si tu mohli otvoriť pukance, naliať kolu a baviť sa na tom všetkom špinavom prádle, ktoré si tu navzájom periete. Keby to nebolo také desivé a strašné kam ste spoločnou vládou s Igor Matovičom buď na čele alebo vo funkcii ministra financií Slovensko priviedli.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13.9.2022 16:40 - 16:55 hod.

Ján Podmanický Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Ja sa chcem venovať hlavne tej prvej časti vystúpenia pána poslanca Takáča, kde načrtol ten ohromný rozklad, ktorý nastal v tých princípoch právneho štátu, ktoré sa porušujú na dennom poriadku zo strany Naky. Viete, v Tretej ríši bolo Gestapo, v Sovietskom zväze bola Čeka a my máme Naku. Tie informácie, ktoré prichádzajú zo všetkých strán, ktoré sú podopreté zvukovými záznamami, ktoré sú podopreté rozhodnutiami súdov, ktoré sú súčasťou vyšetrovacieho spisu, sú naozaj hrôzostrašné. Ja opakujem, ja verím tomu, že sú tu poslanci vládnej koalície, ktorým ide o to, aby sa vyšetrili rôzne podozrenia. To je v poriadku. To nech sa vyšetruje naozaj, len nech sa to deje zákonnými spôsobmi. Veď to nemôže sa tu akceptovať, aby sa tu vyrábali dôkazy ako na bežiacom páse, aby sa tu mučili ľudia, aby sa tu vyhrážal niekto elitný vyšetrovateľ zastrelením detí, aby si tu nejaký vyšetrovateľ (reakcia z pléna), čože? No dobre. Aby tu nejaký vyšetrovateľ hovoril, že koľko znesieme mŕtvol pri vyšetrovaní. No sedem by sme mali zvládnuť. To sú naozaj hrozné veci.
Ja si myslím, že tí vládni poslanci, ktorým ide naozaj o dobro, ktorí vedia čítať, vedia počúvať, by si mali tieto veci pozrieť. Ak si to pozrú, pošlú ministra Mikulca okamžite preč. Nech sa vyšetruje, nech sa uplatňuje zákon, ale zákonnými spôsobmi. Toto, čo sa tu deje, to je také posunutie hraníc, to je taký prepad právneho štátu, že z toho ide hrôza. Na to sa nemôžete predsa, kolegovia, pozerať, toto nemôžete akceptovať. To treba zastaviť a vrátiť to znova na nejakú normálnu úroveň, aby sa normálnym zákonným spôsobom vyšetrovalo.
Ďakujem.
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13.9.2022 16:25 - 16:40 hod.

Ján Podmanický
Ďakujem za slovo. Ja sa chcem venovať hlavne tej prvej časti vystúpenia pána poslanca Takáča, kde načrtol ten ohromný rozklad, ktorý nastal v tých princípoch právneho štátu, ktoré
=====
Skryt prepis
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 13.9.2022 15:40 - 15:55 hod.

Ján Podmanický Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Ja si myslím, že ministra môžeme odvolať aj bez jeho prítomnosti. Dôležité je, či počúvajú poslanci, či poslanci predovšetkým vládnej koalície sú ochotní naozaj zvážiť všetky tie informácie, ktoré zaznievajú z rôznych strán, ktoré spomenula aj pani bývalá ministerka Saková. Môžeme sa baviť viete o ekonomických kauzách. Za takéto ekonomické kauzy by v minulosti bol okamžite minister odvolaný, popravený médiami. Vôbec by sa o tom nediskutovalo. Čo je však oveľa závažnejšie je zlyhávanie totálne zlyhávanie a kolaps princípov právneho štátu. Tie informácie, ktoré zaznievajú z vyšetrovania tých ostro sledovaných káuz sú naozaj hrôzostrašné. Ja si myslím, že áno dá sa na to pozrieť tak, keď sú niektorí poslanci vládnej koalície, ktorí chcú za každú cenu podporovať vládu, že zatvoria oči, zapchajú si uši, nahlas sa škeria. Vidíme to aj teraz medzi nami, stačí sa pozrieť do sály a tvária sa, že všetko je v poriadku. Ale ja si stále myslím, že vládnej koalícii sú aj poslanci, ktorí si nechcú zapchávať uši, zatvárať oči a ktorým prekáža spôsob akým sa akože v úvodzovkách vymáha právo na Slovensku. Lebo právo by sa malo vymáhať právnymi prostriedkami, nemalo by sa pošliapavať až po zem v mene toho, čo citovala aj pani poslankyňa Saková, že účel svätí prostriedky. To sú naozaj hrôzostrašné veci. Ja si myslím, že vládni poslanci, máte v rukách, by ste to.. (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 19.5.2022 11:13 - 11:14 hod.

Ján Podmanický Zobrazit prepis
Vážený pán predseda, vážení kolegovia, prajem všetkým, vospolok, dobrý deň a v takejto pozitívnej nálade, s ktorou začíname tento parlamentný pracovný týždeň, iste je to vzor pre našich občanov, toto zavedieme aj pracujúcim ľuďom na Slovensku, tak v takejto pozitívnej atmosfére dávam procedurálny návrh, či by poslanci, ktorí, kvôli ktorým bolo prerušené toto rokovanie, lebo tak bolo zdôvodnené to, týždňová, tá týždňová prestávka, že teda máme veľa poslancov na služobných cestách, tak dávam procedurálny návrh, aby nám títo poslanci teda predložili správu o tom, čo ich služobné cesty priniesli Slovenskej republike, keď kvôli nim týždeň nemohol rokovať parlament. (Potlesk.)
Skryt prepis
 

Vystúpenie s procedurálnym návrhom 19.5.2022 10:28 - 10:44 hod.

Ján Podmanický Zobrazit prepis
Vážený pán predseda, vážení kolegovia, prajem všetkým, vospolok, dobrý deň a v takejto pozitívnej nálade, ktorou začíname tento parlamentný pracovný týždeň, iste je to vzor pre našich občanov, toto zavedieme aj pracujúcim ľuďom na Slovensku. Tak v takejto pozitívnej atmosfére dávam procedurálny návrh, či by poslanci, ktorí, kvôli ktorým bolo prerušené toto rokovanie, lebo tak bolo zdôvodnené, to týždňová, tá týždňová prestávka, že, že teda máme veľa poslancov na služobných cestách, tak dávam procedurálny návrh, aby nám títo poslanci teda predložili správu o tom, čo ich služobné cesty priniesli Slovenskej republike, keď kvôli nim týždeň nemohol rokovať parlament. (Potlesk.)
Skryt prepis