32. schôdza

17.6.2021 - 2.7.2021
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

18.6.2021 o 10:49 hod.

PhDr.

Štefan Kuffa

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10:41

Štefan Kuffa
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ja aj za to maličké zlepšenie podmienok pre lekárov a zdravotníkov, samozrejme, zahlasujem, jak aj za inú vec. Pani Kaveckej gratulujem k tomu, že sa preštrajkovala cez štrajky sestier zdravotných až do parlamentu. Ale pokiaľ nebude rozdiel medzi zdravotnými sestrami a lekármi aj v platoch, a výrazný rozdiel, vyštudujte medicínu, nech sa páči, pýtajte sa pani doktorky Horváthovej. Skúste si to porovnať. To je len honba za titulmi. Prosím vás pekne, pred desiatimi rokmi, keď som hovoril o vzdelávaní, ale vy zdravotné sestry, vy sa nechcete vzdať svojich vlastných titulov a honoru, prosím vás pekne! O čo vám tuná ide?!
Doposiaľ nám stačili zdravotné sestry, ktoré mali stredoškolské vzdelanie, a mali sme ich dostatok, pred desiatimi rokmi, pani Kavecká, vy ste si sedeli asi na ušiach, ja som tu rozprával, príde doba, kedy my nebudeme mať tie zdravotné sestry. A to je akútny problém toto. Načo je vysoká škola zdravotným sestrám, prosím vás pekne?! My potrebujeme sestry k lôžku. Ten zubný lekár potrebuje tú sestru asistentku, aby ju mal tam pri sebe a niežeby ona mala desať titulov. Čo je takýchto zdravotných sestier? Radšej im dajte vyššie platy, tie tituly nepotrebujú.
Ak chceš titul, nech sa páči, môžeš mať. Ja som to aj šéfke komory vašej povedal. Ak chcete mať tituly, veď vy chcete, pán Kuffa, však aj vaše deti študujú. Však študujú, ale však choď na medicínu. Študuj! Nech sa páči, však aj tých lekárov máme málo. Pozrite sa na ten systém vzdelávania v zdravotníctve. Úroveň vzdelávania lekárov je na veľmi nízkej úrovni, prosím vás pekne, a viem veľmi dobre, o čom hovorím. Choďte sa pozrieť len do susedného Rakúska, možno do Nemecka, do Švajčiarska, aká je tam úroveň. Takisto praxe a toho všetkého. Dneska zdravotná sestra externe študujúca, tak ona si príde pýtať pečiatky, že vykonala, prosím vás pekne, prax. To je takáto úroveň. Na strednej škole tie dievčatá tú prax museli tam vykonávať, čosi sa naučili. Dneska majú tituly a nevedia robiť. Čo to je za úroveň?
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

18.6.2021 o 10:41 hod.

PhDr.

Štefan Kuffa

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Uvádzajúci uvádza bod 10:43

Marek Šefčík
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán Kuffa, ja som požiadal o možnosť vystúpiť kvôli tomu, že aby som, aby som zareagoval na vás. Pán Kuffa, ako môžete takýmto spôsobom dehonestovať prácu týchto zdravotníkov? Viete čo? Vy poviete, že tam by mal byť rozdiel. Áno, nech je rozdiel medzi lekármi a medzi sestrami, ale on, on vždy bol. Ale tie sestry, ja nadviažem na to, čo povedal z opozičnej lavice pán poslanec Suja. On povedal, že keď, keď máte robotníka, obyčajného robotníka, a to nechcem dehonestovať, ktorý nemá, stačí mu základné vzdelanie, tak on má na stavbe povedzme, ja neviem koľko, nebudem tu strieľať, osem eur a viac, hej. Sú, sú takí, ktorí majú základné školy, stredné školy, dokážu si zarobiť viac v iných povolaniach.
Ale ja hovorím, že v zdravotníctve to nielen lekárov, ale aj sestry a podobne, moja manželka ako opatrovateľka v domove sociálnych služieb robila vedúcu na jednom oddelení, tak zašiel som troška do iného sektora, ale je to znova o niečom podobnom, tam tiež utekajú. Pri týchto ľuďoch my všetci sa usilujeme o to, aby im stúpli mzdy, aby boli lepšie ohodnotení. A áno, pravdu máte, lebo ich nemáme, tých ľudí, lebo nám odchádzajú. A aj preto, že si ich vážime a chceme ich vážiť.
Ale vy tu teraz vystupujete tak, ako keby my sme tu boli desať rokov a my sme dokaličili ten systém, zdravotníctvo úplne vycicali a teraz, teraz my sme za to vinní. Však sa snažíme, a toto teraz k tomu zákonu sa snažíme len o krôčik posunúť. A hovorím, budú ďalšie. My rokujeme s ministerstvom zdravotníctva a možno sa aj kolegyňa spravodajkyňa vyjadrí k tomu, my rokujeme s nimi aj o tom, aby sa konečne tie mzdy pre sestry, ale aj pre ostatných zdravotníckych pracovníkov zvýšili.
Ďakujem.
Skryt prepis

Uvádzajúci uvádza bod

18.6.2021 o 10:43 hod.

Mgr.

Marek Šefčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10:46

Miroslav Suja
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ja som rád, že predkladateľ vystúpil v rozprave, aby sa mohlo naňho zareagovať, aby sa mohli niektoré veci vysvetliť, ďakujem za to. Ja si myslím, že každý má právo na vzdelanie a nikto nemá právo nikomu upierať sa vzdelávať. Veľakrát, ja viem, tie sestry si zvyšujú to vzdelanie. A viete, prečo si ho zvyšujú? Lebo ony robia strašne veľa, ale aj tak sa na nich hľadí, že to je nevzdelaná sestra, ktorá nemá vysokú školu. Sú priebojné, snažia sa a chcú ísť. A ak ideme brániť či už, ja neviem, niektorým skupinám ľudí, aby sa vzdelávali, teraz zdravotným sestrám, toto si nikto nemôže dovoliť. Ak raz chce sa zdravotná sestra vzdelávať, keď hovoríme o tom, tak sa môže. Kto sme, že sa ideme rozhodovať, že sa nemôže? Kto sme? Kto sme? To je jedno. V tomto sa Štefan mýli. Ak ona vykoná svoju prácu, popritom sa vzdeláva, neni problém. Ak sa rozhodne po skončení strednej školy, zdravotné sestry sa vzdelávať, môže sa. Každý má na to právo, slobodnú vôľu. Tu nejdeme určovať, že toto povolanie môže mať vysokú školu a toto povolanie nemôže mať vysokú školu. Veď máme predavačky v Tescu, čo majú vysokú školu, kolegovia, kolegyne. A za to ich ideme odsudzovať? Nie. Predavačka v Tescu nemôže mať vysokú školu?
Kopu zdravotných sestier sa vzdeláva v strednom veku, že už popri zamestnaní. Aj to im obmedzme? Chcú niečo dokázať, chcú sa rozvíjať. Však to je prirodzené, že človek, ktorý je priebojný, ktorý niečo chce dosiahnuť, že má odchované deti, že má chvíľu voľného času, že sa dovzdeláva, že si robí ďalšiu vysokú školu. Ja obdivujem každého v akomkoľvek veku, ktorý si zvyšuje hocijakú kvalifikáciu alebo vzdelanie. Klobúk dole pred takýmito ľuďmi. A čím starší, tým je to ťažšie. Preto nepochopil som veľmi toto, možno mi to Štefan potom vysvetlí. Neviem.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

18.6.2021 o 10:46 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10:48

Eva Horváthová
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. Je absolútne nedôstojné, aby sme tu zvyšovali hlas a útočili na sestry a na ich vzdelávanie. Sme súčasťou Európskej únie, ktorá má a ktorá nám dáva určité povinnosti, čo sa týka vzdelávania sestier. Vzdelaná sestra je základom zdravotnej starostlivosti. Ako mladý lekár som začínala, tak nie raz mi sestra v službe pomohla, pretože robila dvadsať rokov na tom oddelení a mladí lekári častokrát musia veľmi úzko spolupracovať so sestrami a častokrát sú odkázaní, samozrejme, na ich pomoc. Sestra môže, alebo teda zdravotný asistent môže pracovať aj po strednej škole, neni vôbec s tým problém. Sú tam nastavené činnosti, ktoré môže robiť, a keď sa zvýšia platy vo všeobecnosti v zdravotníctve, tak možnože aj menej sestier bude mať záujem ďalej študovať a budú, budú robiť takúto základnú naozaj tú sesterskú prácu. Ale takisto aj sestry majú vo vzdelávaní atestácie, špecializácie, robia vysoko špecializované veci, a takisto keď aj v zahraničí niekde robia, tak ony musia byť vzdelané a absolútne nechápem tejto poznámke, je absolútne nedôstojná a aj ako lekár by som si toto v živote nedovolila povedať, hej?
Čiže my sa musíme naopak sestrám venovať, podporovať to vzdelávanie, tak ako aj môj predrečník povedal, a vážiť si ich prácu, lebo keď toto sestry počujú, tak aj tie posledné, ktoré ešte robia z posledných síl po covide, tak si povedia, tak môžem sa na to vykašľať a odídem preč. Čiže ja ťa, ja ťa, Štefan, dôrazne žiadam, aby si si odpustil takéto výkriky a takéto nedôstojné správanie voči kolegyni aj voči nám lekárom, aj k poslancom. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
(Povedané súbežne s rečníčkou.) Pani poslankyňa, toto už je nad rámec.

Horváthová, Eva, poslankyňa NR SR
62.
Mňa takéto správanie uráža. Hovoril o tom aj pán Šefčík.
Prosím vás, pán predsedajúci, neprerušujte ma, lebo mi beriete čas... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)


Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Áno, ale rozprávajte k pánovi Šefčíkovi a nie k pánovi poslancovi Kuffovi.

Horváthová, Eva, poslankyňa NR SR
64.
Ale ja hovorím na to, čo pán Šefčík hovoril, ešte raz vám hovorím. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

18.6.2021 o 10:48 hod.

prof. MUDr. PhD., MPH

Eva Horváthová

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10:49

Štefan Kuffa
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. Vidím, že, vidíte, pán predsedajúci, jak to je. Tak reagujú na mňa a vystúpil ktosi iný. Teraz ja mám na koho reagovať? Ale ja budem na pána Šefčíka ako reagovať, lebo on vystúpil.
Tento problém, čo sa týka zdravotných sestier a vzdelávania, je dlhodobý proces. Tu sa zaviedol nejaký proces vysokoškolského vzdelávania. Sestry, ktoré robia v manažmente a proste potrebujú ako na to vysokoškolské vzdelanie, ja to nespochybňujem, len my tu máme v každej dedine vysokú školu, prosím vás pekne, dneska každá zdravotná sestra má vysokú školu a tie dievčatá, pýtajte sa, či ony chcú študovať a akademické tituly. Veľakrát medzi nimi sú zdravotné sestry také, ktoré chcú zmaturovať, ony majú veľakrát v pláne sa vydať, chcú nastúpiť do tej nemocnice, chcú pracovať, ale aby mali dôstojné podmienky, ale aj normálny plat, adekvátny zdravotnej sestre. A ja som o tom hovoril. To sú, to sú tie problémy.
Zamyslite sa nad skutočnosťou takou, a tuná keď máme takých odborníkov a zástupcov zdravotných sestier, však zdravotné sestry sú extrémne zaťažované byrokraciou. Však ony nemajú čas na pacienta, len píšu, čmárajú do tých papierov, kontrolujú ich z každej strany, bije ich aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Prosím vás pekne, veď tie zdravotné sestry sa ani k tomu lôžku nevedia dostať. Pacienti s dekubitmi prichádzajú a spomeňte si, kolegovia, na moje slová, ak budete ťažko chorí a zomierajúci, v našich zdravotníckych zariadeniach, dneska môžete byť predsedom parlamentu, môžete byť ministrom zdravotníctva, budete zomierať v nedôstojných a hrozných podmienkach. A to správanie koľkokrát, to je úplne jedna veľká, obrovská katastrofa. Tie sestry sa k svojej sesterskej práci cez tú byrokraciu ani nevedia dostať, aby ony mohli slúžiť týmto pacientom. Ony sú ochotné, ale vytvorme im podmienky.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

18.6.2021 o 10:49 hod.

PhDr.

Štefan Kuffa

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10:52

Monika Kavecká
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem predkladateľovi, že opäť otvoril rozpravu a chcem tento populistický výlev niektorého poslanca ukončiť tým, že tuto nie je priestor na veci, ktoré ste v minulosti nezahlasovali. Čiže ak sa chce niekto vyviniť, bohužiaľ, toto by nemal byť ten priestor. Očakávam, keď budeme predkladať zákon o zvyšovaní platov zdravotníckych pracovníkov, že potom s takouto horlivosťou sa bude v pléne obhajovať tento zákon aj z radov opozície, pretože je to veľmi dôležité. Ale ešte raz, ak má niekto amnéziu a nepamätá si, čo v minulosti urobil a už sme tie platy mohli mať zvýšené a postupne zvyšované, je mi to ľúto. Ale nechcem robiť na tom populizmus, ktorý teraz si niekto vytĺka. A z tohto miesta chcem poďakovať práveže tým zdravotníckym pracovníkom, že to doteraz vydržali. A aj tým bojovníkom a bojovníčkam, ktorí za to roky, desaťročia bojujú. Bohužiaľ, museli ísť až do politiky, aby vôbec presadzovali tieto veci, aby sa vôbec o nás mal kto starať. A toto nie je bonmot týchto dní po korone, ale bonmot dvadsiatich rokov. Ak si pamätáte, kto sa o nás postará? To tu máme dvadsať rokov.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

18.6.2021 o 10:52 hod.

Mgr. MHA, MPH

Monika Kavecká

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10:53

Juraj Krúpa
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem veľmi pekne. A takisto ďakujem aj pánovi Šefčíkovi, ktorý sa snažil vysvetliť niektoré tak zásadné, až elementárne veci, čo sa týkajú zdravotníctva, zdravotných sestier, človeku, ktorý tomu že vôbec nerozumie. Preto aj tak trošku zbytočná strata času, aj ma miestami drží, mrzí, že tu vôbec vystupujem, pretože ten človek to má pomätené v hlave. Tam je ozvena, keď tam niečo zaznie. On vôbec tomu nerozumie. Jednoducho je mi to ľúto. Je to človek, ktorý podľa mňa keby mohol, tak by si zobral príklad z Uzbekistanu, a by lekárov a sestry vyháňal na polia zbierať obilie a úrodu, tak ako je on s týmto fixovaný. Ja som osobne presvedčený, že tento človek by mal doniesť nejaký papier, že je právne spôsobilý vôbec tu hovoriť, pretože to, čo tu predvádza, sú absolútne bláznovstvá, uletené hovadiny. Ďakujem. (Potlesk. Reakcia z pléna.)
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

18.6.2021 o 10:53 hod.

PhDr.

Juraj Krúpa

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 10:54

Marek Šefčík
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo. No tak ja ďakujem všetkým za faktické poznámky. Ja som netušil, že k takému nevinnému zákonu sa tu spustí takáto, takáto prestrelka. Dokonca, dokonca sa stala jedna taká divná vec, že, že pán Suja so mnou súhlasil a ja musím súhlasiť s jeho faktickou poznámkou, tu mi neostáva nič iné.
Chcem ešte povedať ku kolegyni Kaveckej, že ona, pán Kuffa, od začiatku bojuje za sestry. Odkedy sme sa spoznali, odkedy sme sa tu stretli, sme takisto v zdravotníckom výbore spolu a bojujeme za to, aj s ministerstvom komunikujeme, aby sa tie výplaty, tie mzdy zdvíhali. Ono sa to pripravuje a verím, že čoskoro to príde sem do pléna.
No a, pán Kuffa, mňa mrzia niektoré urážky z oboch strán, keď sa tu rinú do toho pléna, ale takto. Vy niektoré veci možno myslíte dobre, ale tak, jak to poviete, tak jak to podáte, dourážate mnohých ľudí. Aj tých zdravotníkov, aj tie sestry, aj čo pán Suja hovoril ohľadom toho vzdelania, ja by som bol nerád, aby sme to takýmto spôsobom viedli, ale aby sme v týchto veciach ťahali za jeden povraz, pretože tu dvadsať rokov sa nič v tejto oblasti nespravilo, neposunulo sa to dopredu a my to chceme zlepšiť, tak nám pomôžte v tomto.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

18.6.2021 o 10:54 hod.

Mgr.

Marek Šefčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie v rozprave 10:57

Štefan Kuffa
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán predsedajúci, sú tri minúty do 11.00, ja nie som nejaký stíhač ani bojový pilot, že by som to nejak stíhal... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík Milan, podpredseda NR SR
V pohode, preruším potom a budete pokračovať ďalej. Samozrejme, to som sa len pýtal.

Kuffa, Štefan, poslanec NR SR
Teraz tri minúty, tri tuná budem mať, budem rozprávať, budem pokračovať po hlasovaní. Nechajte ma hovoriť do jedenástej, rešpektujte rokovací poriadok.

Laurenčík Milan, podpredseda NR SR
Teraz som vám to povedal, nech sa páči, pokračujte.

Kuffa, Štefan, poslanec NR SR
Čudujem sa, čudujem sa, pán predsedajúci, aj tebe, Marek, keď tebe tuná kolega Krúpa nadáva a sa ťa pýta, že nejaký papier od psychiatra potrebuješ a ty nereaguješ na to, nič, tebe to nevadí, tak potom choď za pánom Krúpom, on ti asi takýto papier vystaví. Ale je tu vážna debata, ale tu sme skončili v rámci tej diskusie pri vzdelávaní a o predavačkách Tesca, pán Suja, tak to ti ja teda takto poviem. To je presne tá úroveň vzdelávania, hovoríme o vzdelávaní v zdravotníctve, ale aj celkovo u nás na Slovensku a veď to je dehonestujúce. A na čo je predavačke v Tescu vysokú školu? Veď to je to trápne, že u nás študujú medicínu mladí ľudia a ju nerobia. U nás študujú zdravotné sestry za zdravotné sestry a ju nerobia a prečo? Lebo nie sú tu vytvorené podmienky. A ešte tých málo zdravotníkov, tých málo zdravotných sestier a lekárov, ktoré máme, ešte aj tí nám chcú ujsť a vy o tom neviete.
Vy sa tuná chvastáte tuná tým, že s akým ste vy prišli (zaznievanie gongu) super návrhom zákona, jak im pomôžete... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík Milan, podpredseda NR SR
(Povedané súbežne s rečníkom.) Prepáčte, pán poslanec. Páni poslanci, prosím, ukľudnite sa a počúvajte prednášajúceho.

Kuffa, Štefan, poslanec NR SR
(Povedané súbežne z predsedajúcim.) Ešte mám dve minúty, že jak vy chcete, ale rešpektujte rokovací poriadok, pán predsedajúci. Rešpektujte, neskáčte mi do reči... (Smiech v sále. Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík Milan, podpredseda NR SR
(Povedané súbežne s rečníkom.) Ja rešpektujem rokovací poriadok a upozorňoval som pánov poslancov, aby boli ticho, aby vás počúvali, tak neviem, čo mi tu teraz chcete naznačiť. Ďakujem.

Kuffa, Štefan, poslanec NR SR
(Povedané súbežne s predsedajúcim.) Neskáčte mi do reči. Však ale ja vás upozorňujem, počúvajte ma sem. Rešpektujte môj slobodný mandát. Počúvaj ma sem, Milan, ty si mal koľko preferenčných hlasov? (Smiech v sále.) Ty si dneska, ty si dneska tuná predseda parlamentu (podpredseda parlamentu, pozn. red.), ty sa nehanbíš? Veď ty si tuná nebol pred chvíľou. Prosím ťa pekne, ty sa nehanbíš? (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík Milan, podpredseda NR SR
(Povedané súbežne s rečníkom.) Pán poslanec, pán poslanec, prosím vás, rozprávajte k veci, nech sa páči.

Kuffa, Štefan, poslanec NR SR
Ty sa nehanbíš ma napomínať? Koľko máš ty preferenčných hlasov?

Laurenčík Milan, podpredseda NR SR
(Povedané súbežne s rečníkom.) Ja som vás nenapomínal, ja som napomínal...

Kuffa, Štefan, poslanec NR SR
(Povedané súbežne s predsedajúcim.) Že ty ma budeš tuná napomínať? Nehanbíš sa? Si preštuduj rokovací poriadok, čo ty mi skáčeš do reči? Neskáč mi do reči!

Laurenčík Milan, podpredseda NR SR
(Povedané súbežne s rečníkom.) Ja som si dovolil upozorniť pánov poslancov, aby boli ticho, aby vás počúvali.

Kuffa, Štefan, poslanec NR SR
Prosím ťa pekne, my máme vysokoškolsky vzdelaných ľudí, ktorí robia, prosím ťa pekne, ktorí robia v Tescu, a to je tá hanba a idú do zahraničia, predávajú zmrzlinu a gofry. Prosím vás pekne, tu treba vytvárať podmienky, aby tí lekári a zdravotné sestry tu mohli dôstojne pracovať. Tie dievčatá nepotrebujú vysokú školu, ale potrebujú, aby boli zaplatené a kvalifikované zdravotné sestry, lenže vy o tom nerozh..., vy tomu nerozumiete, o čom rozprávam.
A taký Krúpa mi tu bude rozprávať, čosi také. Prosím ťa pekne, ja mám sedem lekárov doma, sedem, sedem doma. Ty nevieš o tom nič. Ty nevieš ani, kde je sever. Budem pokračovať po jedenástej hodine. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

18.6.2021 o 10:57 hod.

PhDr.

Štefan Kuffa

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vstup predsedajúceho 10:58

Milan Laurenčík
Skontrolovaný text
Ďakujeme, pán poslanec. Prerušujem schôdzu, je 11.00 hodín, budeme pokračovať hlasovaním, potom budete môcť dokončiť svoj príspevok. Prerušujem rokovanie o tomto bode programu.

(Prestávka.)

(Po prestávke. Zaznievanie gongu.)
Skryt prepis

Vstup predsedajúceho

18.6.2021 o 10:58 hod.

Ing.

Milan Laurenčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video