79. schôdza

8.12.2022 - 12.12.2022
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.12.2022 o 12:40 hod.

Richard Nemec

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Vystúpenie v rozprave 12:40

Jana Bittó Cigániková
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
No tak sme si vypočuli vlastne tie dôvody, pre ktoré by táto vláda mala zostať. Tie dôvody sú že lebo Fico, že teda vlastne sa vráti, keď, keď táto vláda padne. pritom pravda je, že dve poslankyne z kandidátky OĽANO, sedí tu iba pani Tabák, ale aj pani Hatráková podržali Roberta Fica, aby nebol vôbec vydaný pred sudcu. Čiže nie do väzenia, ale aby ho vôbec mohli súdiť či má ísť do kolúznej väzby alebo nie. Pritom je pravda, že práve 363, ktorú, ktorej obmedzenie blokuje táto koalícia a aj poslanci OĽANO, tak tá pomohla Robertovi Ficovi zbaviť sa obvinenia. Pritom je pravda, že keď táto koalícia začínala, tak Robert Fico mal vtedy 10 % Dnes spolu s HLAS-om, čo je teda pôvodná súčasť SMER-u, majú 35. Takisto napríklad naposledy sme tu mali odloženie hlasovania o znížení 2 % dane alebo zrušení 2 % pre umelcov. To bolo takisto so SMER-om. A takýchto bolo viacero. Čiže hovoriť, že lebo mafia, lebo Fico a zároveň robiť všetko preto, aby Fico rástol, viem, že nie úmyselné. z toho vás určite nepodozrievam, ale výsledok toho pôsobenia jednoducho je, že tomu Robertovi Ficovi pomáhate. A my sme nadobudli pocit po tom, čo sme teda interne žiadali, aj Eda samotného žiadali, aj vás osobne, aby, aby sa niečo zmenilo a aby ten a žiadali sme o to preto, aby ten Fico prestal rásť. Tak my máme jednoducho úplne legitímne, a prosím, neberte to v zlom. Ale úplne vám to úprimne hovorím. Máme legitímne pocit, že keď sa nič nezmení, tak za pätnásť mesiacov je to, že úplná istota. Veď prečo by sa malo niečo zmeniť, keď, keď nemeníte nič vo vlastných radoch. A ešte vlastne podporujete tie veci, čo som spomínala.
Hovoríte o tom, že lebo korupcia. Že teda uvoľnené ruky majú orgány činné v trestnom konaní. A áno, mnohí z vás, drvivá väčšina, úplne drvivá väčšina z vás za toto bojuje a úprimne si to želá. Myslím si, že vrátane Igora Matoviča. Napriek tomu, ale spomínala som 363, napriek tomu sa vám stalo, že ste odhlasovali správu generálneho prokurátora spolu so SME RODINA. Aby veď teda náhodou nepochyboval, že robí dobre, keď oslobodzuje všetky tie exponované kauzy. A zaujímavé je, že keď teda chcete tú, tie voľné ruky, tak strašíte úradníckou vládou. Lebo v prípade, že by táto vláda padla, si povedzme úprimne, to je predsa lepšia verzia akože sa vráti Fico. Nie. Prečo tým strašíte. Že keď tu bude pani prezidentka zostavovať teoreticky nejakú vládu odborníkov, ak by k tomuto teoreticky prišlo, tak je to predsa lepšia verzia ako keď sa vráti Fico. Zostane ďalej, zostanú voľné ruky tým orgánom činným v trestnom konaní. Na tomto sa snáď zhodneme, že to bude lepšie ako Fico. Ale nie, vy tým budete strašiť. Veď na to, aby sa vrátil Fico, musí od vás niekto dodať hlasy. Opäť viete o niečom, o čom my nevieme. Chcete dodať hlasy na návrat Fica? Toto, keď hovoríte, tak samé sa to vylučuje.
Potom hovoríte o tom konci demokracii na Slovensku. Ale vy o tom hovoríte a pritom spolupracujete s extrémistami. A zámerne sa snažím vyhýbať slovu fašisti. Aj rozumiem tomu, že teda toto je trestné. Ten kto je fašista jednoducho bol odsúdený, ale je úplne akože to sa nikto nemôže uraziť, to je legitímny fakt. Marian Kotleba bol odsúdený za sympatie s fašizmom, ospravedlňujem sa, a ľudia, s ktorými spolupracujete prišli na jeho kandidátke. A sú to extrémisti. Jednoznačne sú to extrémisti. A s nimi ste odhlasovali v čase, keď SaS odchádzala z vlády,. 125 zo 189, takto aby som povedala úplne presne. 125 krát nejaký poslanec z OĽANO stlačil gombík za návrh, ktorý predkladal nejaký poslanec, ktorý prišiel na kandidátke ĽS NS. Tak už ja už to neviem zmysluplnejšie povedať. Pritom napríklad tu bolo, že pán poslanec Čepček, atď. Ja tam mám aj presné dátumy. My sme to naozaj rátali len dovtedy, kým bol v klube. Keď už nebol, tak sme to nerátali. Toto, toto je, že evidentný fakt. Ja si pamätám, keď som na toto upozorňovala Eda Hegera na tých, na tých návštevách, čo chodil každý mesiac a hovorím, lebo veľká časť bolo, bola interrupčná agenda, kde OĽANO si predsa vyrokovalo v tejto koaličnej zmluve, že môžte podávať takýto návrh, ktorý sa týka ochrana života po vašom, tak po mojom prenasledovanie žien, tak to môžte podávať kedykoľvek bez súhlasu koalície. Ale nebola nikdy dohoda, že môžte hlasovať za návrhy niekoho iného kto to podáva. Preto ste mali tú moc, tú možnosť v tej koaličnej zmluve, aby ste toto robiť nemuseli. Ale nie. OĽANO musí aj podávať svoje a ešte aj hlasovať za návrhy extrémistov. Výsledok je, že jednoducho ste ich podporovali, legitimizovali. Úplne, že objektívny faktor sa dá akože normálne v tom exceli, ku ktorému som dala ešte aj zdrojové dáta, tie hlasovania. Tak teraz sa vyhovárať na to, že ježiš, však potom bude koniec demokracie. Inak ochrana pred nedemokratickými silami má byť akože podpora vlády, ktorá visí na šnúrke od extrémistov. Lebo toto robíte. No a takisto aj ten balíček, ktorý prešiel s ich pomocou, zdanenie dôchodkov je pri jednorazovom výbere. Teraz na zdravotníckom výbore ochrana hospodárenia VšZP, ktorá je teda najhoršia v histórii.
Ďalšiu vec, hovoríte o pomoci ľuďom, že to má byť dôvod prečo tu máte zostať. Ale vaša pomoc ľuďom spočíva v tom, ako som už x-krát hovorila, že dáte 200 eur mojim deťom, každému jednému alebo deťom Borisa Kollára každému jednému, ale zoberiete ich šičke z Brezna, invalidnému páru nejakému, robotníkovi z Trebišova. Stále vám to dokola hovoríme, že toto nie je pomoc. Toto vaše plošné rozdávanie peňazí. Vy nemáte jediné vlastné euro. Všetky peniaze, ktoré rozdávate sú peniaze, ktoré niekto iný zarobil, miesto toho, aby to dal svojej rodine, to dal vám. A vy to rozhadzujete spôsobom, že poslanec so svojím poslaneckým platom dostane pomoc, ale šička z Brezna alebo šička, robotník naozaj invalidný pár tu pomoc nedostane. Toto nie je pomoc. Toto akurát tak naštve. A výsledok je, že máme najväčšie zadlženie v histórii, že jednoducho budú toto splácať naše deti. Tak o čom rozprávate? O akej pomoc? Dlh Všeobecnej zdravotnej poisťovne, pri ktorom, o ktorej stále rozprávam, ten tromfol Paškovcov. Éru Pašku tromfol finančnú krízu. Takže to sú tie vaše argumenty.
Hovoríte o tom, že je to od nás osobné, ale to nie je pravda. Veď keby to bolo osobne, tak by sme odišli z tej koalícii oveľa skôr, oveľa útočnejšie by to bolo alebo ako to povedať. Však my vám teraz hovoríme, teraz som vymenovala objektívne fakty, ktoré sa dajú zmerať, ktoré sa dajú pozrieť. A hovoríte to vy, ktorí vlastne tým, že nechcete urobiť žiadnu zmenu, po ktorej my sme zúfalo volali, aby sme tam mohli zostať, aby sme mohli spoločne za tie veci bojovať. Tá zmena bola v osobe Igora Matoviča len preto, lebo to bol on, ktorý uráža všetko, čo s ním nesúhlasí. Pamätáte sa veľmi dobre, či to boli učitelia, vedci. To je jedno. Ktokoľvek s ním nesúhlasil, nebude to tu menovať, x-krát to bolo a stále to je. Pamätám si, keď boli zavreté školy, kým sa neospravedlnil Richard Sulík Matovičovi, lebo neviem čo. Pamätám si, keď firmy nedostali pomoc, pretože to bolo osobne zo strany Igora Matoviča až kým neodišiel Richard Sulík, teraz sa už sa to dá. Pamätám si, keď v rôznych iných situáciách blokoval a používal ľudí ako, ako materiál na vydieranie. Toto je osobné, to sa deje. A výsledok je, že jednoducho už ani verejnosť vám absolútne nedôveruje. A to nie je, že, že my. To je, že, to je že my, prezidentka, tá verejnosť, že všetci chcú, čo. Spolupracovať s mafiou. Tomu naozaj veríš, že to musíte vidieť, že to nie je tým, to je tým, že to jednoducho nerobíte dobre. A nerobia to u vás jednotlivci dobre, ale vy ako najsilnejší poslanecký klub s tým odmietate niečo spraviť. Miesto toho to chránite a postupuje ďalej. A to isté Edo. Ja si pamätám tu diskusiu na tom klube, keď som prosila o to, aby ste dodržiavali koaličnú zmluvu a nehlasovali za tie návrhy. A Edo mi na to povie, no tak a čo mám teda robiť a nejaký vtip, Edo, ak si pamätáš tam bol o tom, o tom, o tej zlatej rybke. A ja som sa vtedy prvýkrát tak akože naozaj naštvala, že do kelu, veď takto nemôžeme fungovať, veď výsledok bude úplne hrozný. Čiže strašíte čo všetko sa môže stať, ak táto vláda padne. Ale úplne zabúdate na to, že pokračovanie v tomto, čo robíte ďalej, je zárukou katastrofy. Je to zárukou toho, že ešte viac bude rásť Fico, že sa sem vráti so 100-percentnou istotou o pätnásť mesiacov. Je to záruka toho, že ešte viac legitimizujete tých extrémistov, proti ktorým máte akože bojovať. Je to záruka toho, že tu bude ešte viac nenávisti. Veď si pozrite tie vystúpenia. Tie reakcie. To všetko je osobné. A najvyšší dlh v histórii. Tak keď chcete takto pokračovať, tak to jednoducho nemá zmysel. My sme vás prosili interne. Nedokázali ste si urobiť interne poriadok. Odišli sme. Dúfali sme, že sa to zmení, nezmenilo sa. Miesto toho ste začali spolupracovať ešte viac s extrémistami. A teraz vám hovoríme, takto sa ďalej vládnuť nedá, nie kvôli nám. Kvôli tej krajine, na ktorej úprimne záleží aj vám. Tak si urobte buď poriadok doma alebo sa potom nečudujte, že tu stojíme a robíme, čo môžme robiť, lebo iné nemáme v rukách.
Skryt prepis

Vystúpenie v rozprave

12.12.2022 o 12:40 hod.

Mgr. MBA

Jana Bittó Cigániková

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12:40

Ján Benčík
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem. k dôvodom, ktoré vymenovala kolegyňa Janka Cigániková pridám ďalšie a k takým k tejto téme vyjadrili osobnosti v ankete Denníka N. Ktoré sa vyjadrovali k tomu, či by bolo pre krajinu lepšie, keby vládla vláda Eduarda Hegera alebo padla a či sú za predčasné voľby. K tomu dodám jedno, že ja za predčasné voľby nie som, preferujem prvé dve možnosti a som ochotný za ne zahlasovať len vtedy, ak by chaos presiahol akúkoľvek únosnú mieru. A pritom iba pripomeniem, že chaos, určitú miestu chaosu tu máme už aj teraz.
Iveta Radičová sa vyjadrila takto. Po páde nenastane väčší chaos ako doteraz. Vláda padá kontinuálne bez ohľadu na to, či jej parlament dôveru vysloví alebo nevysloví. Ivan Mikloš, radšej hrozný koniec ako hrôza bez konca. Soňa Szomolányi, predčasné voľby môžu vliať nádej. Miroslav Beblavý, zmena príde tak, či tak. Lucia Žitňanská, odmietam predstavu, že Slovensko nemá alternatívu. Sociológ Michal Vašečka, skaza je už dokonaná. Gratulujem nám tu všetkým. Antický homérovský príbeh ako vyšitý. Plávame ako Odyseus medzi Scyllou a Charibdou. Tridsaťtri rokov po novembri 89 je nám znovu podsúvaná falošná dilema a ja osobne už mám všetkého toho vydierania plné zuby. Odmietam vidieť svet v kategóriách v tých našich a v tých ich. Máme problematickú vládu, ktorá dávno nie je protikorupčná, nemá väčšinu v parlamente a spolieha sa na hlasovanie obskludných postavičiek. Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.12.2022 o 12:40 hod.

Ján Benčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12:40

Richard Nemec
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci. Snažím sa krotiť, aj keď je to trošku ťažké. Budem trošku vecný. Tak pani Cigániková, ste trošku zapolemizovali, či máme nejaký iný scenár. Ja nie som politik. Ja som bol väčšinou športovec a dostal som sem tak, ako som sa sem dostal a potom aj v rozprave poviem niečo o spolupráci so sekciou ministerstva školstva. Ide o to, že sme parlamentná demokracia. Vy keď budete mať úradnícku vládu, vy budete len kúriť a svietiť, lebo Fico s Pellem vám nedovolia robiť nič iné. A spoejete
=====
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.12.2022 o 12:40 hod.

Richard Nemec

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12:55

Richard Nemec
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
so sekciou ministerstva školstva. Ide o to, že sme parlamentná demokracia. Vy keď budete mať úradnícku vládu, vy budete len kúriť a svietiť, lebo Fico s Pellem vám nedovolia robiť nič iné. A spejete len k predčasným voľbám. A ešte aj zmenia volebný systém. To už je už, to už potom, to už potom, môžme aj my aj vy ísť si po svojom, lebo viac už nebudete mať šancu ani vy, ani my, ani žiaden demokrat tu na Slovensku.
Ešte by som sa vrátil trošku tým pomôcť tehotným ženám. Rozpamätajte sa, tie boje, čo ste tu viedli. To bola ozaj len pomoc. To nebol zákaz potratov. To, že ste tu teraz vytkli konzervatívnym, že hlasovali za kotlebovcov, ten poľský model, je trošku od vás nemiestne, ale dobre, však to je ten politický boj. A to jak hovoríte, že aké sú tu, že čo sa tu deje, aký rozvrat tu je na Slovensku, tam vonku sa normálny život žije. Rozvrat je tu v tomto, v tejto snemovni.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.12.2022 o 12:55 hod.

Richard Nemec

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12:55

Romana Tabák
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo.
Pani poslankyňa Cigániková, ak vláda je zodpovedná, prijme ponuku predčasných volieb za schválenie pomoci ľuďom, čím myslím rozpočet. Ľudia potrebujú stabilitu. Pani poslankyňa Cigániková, ja si plne stojím za hlasovaním o pánom Ficovi, každého jedného, ktorého väzobne stíhali, pustili. Ja pevne dúfam, že budú odsúdení a spravodlivo odsúdení a dovtedy musí platiť prezumpcia neviny. Pani poslankyňa Cigániková, tiež si stojím za obranným úderom, ktorý som vám uštedrila, ktorý ste si plne zaslúžila. Napadla ste ma, dourážala ste moju rodinu a ste hanbou slovenskej politiky. Pani poslankyňa Cigániková, vy ako odborníčka na zdravotníctvo ste ani nehlasovali za paliatívny zákon, jeden z najdôležitejších zákon, zákonov tohto roka, o ktorom sa vôbec mediálne nerozprávalo, lebo nebol niečím zaujímavý, ale vy ako odborníčka ste za tento zákon nehlasovali. Zárukou katastrofy ste akurát tak vy s vašou celou stranou Sloboda a Solidarita.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.12.2022 o 12:55 hod.

Bc.

Romana Tabák

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12:55

Miloš Svrček
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem, pán podpredseda. Ja len v krátkosti. Vrátim sa, pani poslankyňa, k tým slovám, ktoré ste hovorili, že úradnícka vláda je niečo lepšie ako Hegerova vláda. Pani poslankyňa, prebohaživého, však úradnícka vláda je vláda, ktorá nemá legitimitu zo zdroja moci, a to je od ľudu. Každá vláda, ktorá, od 2020, čo je buď Matovičova alebo Hegerova, mala zdroj moci od ľudu z volieb. Ale úradnícka vláda menovaná v prezidentskom paláci pani prezidentkou nemá tú legitimitu a ja si neviem predstaviť, dobre, teraz príde úradnícka vláda, príde do tridsiatich dní s programovým vyhlásením vlády, nezíska dôveru, príde ďalšia úradnícka vláda? Budeme mať rozpočtové provizórium? To si neviem predstaviť tú anarchiu a hlavne, že sa nedoručí pomoc ľuďom. Hovorili ste tu o najväčšom zadlžovaní v histórii Slovenskej republiky. Samozrejme, však ak ste si to všimla, tak máme za sebou tri obrovské krízy, od vojenskej, energetickej, zdravotníckej a, samozrejme, že máme veľké zadlžovanie, pretože tú pomoc potrebujeme doručiť, ako som aj v minulosti už hovoril, keď si to porovnáme s Českou republikou, kde majú štvornásobne vyššie ceny energií.
A čo sa týka toho argumentu, že viacerí poslanci tejto koalície porušujú koaličnú zmluvu, pani poslankyňa, kto bol proti programovému vyhláseniu vlády pána Hegera? Jana Bittó Cigániková. Takže vy ste tá posledná, ktorá tu môže moralizovať a hovoriť o tom, že niektorí poslanci nehlasovali v súlade s koaličnou zmluvou. Vaše vyjadrenia sú asi tak legitímne, ako jarný sneh.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.12.2022 o 12:55 hod.

JUDr. Mgr. PhD., LL.M.

Miloš Svrček

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12:55

Eduard Kočiš
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Veľmi pekne ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Vládnuť s Igorom Matovičom sa nedalo, nedá a podľa mňa sa ani dať nebude. To už pochopili všetky "demokratické strany", o ktorých tu pani kolegyňa rozprávala vo svojej rozprave, čiže už žiaden predseda akejkoľvek strany nikdy nebude zvažovať, uvažovať a nebude pozývať Igora Matoviča, ak vôbec ešte niekedy dostane od ľudí dôveru a prejde do parlamentu cez päťpercentnú hranicu, aby sa niekedy podieľal na výkonnej moci v štáte. Jednoducho je to holý fakt. Ľudia dali určitý stupeň dôveryhodnosti alebo zverili moc do rúk niekoho, kto jej nebol hoden a nebol na to spôsobilý, či už tak alebo onak. Čiže vysvedčenie dostal, dostane a predpokladám, že ešte dlhé roky dostávať bude.
To, že vo svojej rozprave ste spomenuli to, že rastie nejaký extrém, rastie niekto, kto tu predtým vládol, nepovažujem za príliš šťastné a korektné, pretože každý jeden volič na území Slovenskej republiky je demokratický, pretože rozhoduje sa sám, rozhoduje sa demokraticky a na základe tohto demokratického práva dá svoj hlas niekomu, v kom vidí nejakú dôveru alebo nádej. To, že vám naozaj teraz ako SaS-ke tečie do topánok, pretože tu vzniká nejaký nový subjekt, ktorý je ešte v nejakých plienkach alebo v nejakom, v nejakom vzduchoprázdne, ale považujete to za silnú konkurenciu, to je podľa mňa ten hlavný dôvod, prečo chcete túto vládu povaliť, nie to, čo ste dali do toho paškvilu ohľadne odvolávania, že sa nevyšetrila vražda na Zámockej ulici, alebo že vláda neaplikovala nejaké zvláštne nariadenia alebo úzusy voči LGBTI komunite. To sú len také taľafatky, to sú len také reči.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.12.2022 o 12:55 hod.

PhDr.

Eduard Kočiš

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12:55

Miroslav Suja
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo, pán podpredseda.
Pani kolegyňa Cigániková, áno, súhlasím, že Matovič vydiera ľudí, ale on to robí od začiatku, dva a pol roka, už viac ako dva a pol roka, ale vy ste mu to dva a pol roka tolerovali. Teraz poviete, že mu to vyčítate. Kde ste boli dva a pol roka? Prečo ste sa nezbalili a neodišli. Dva a pol roka tu vydiera ľudí, dva a pol roka vás nazýva vrahmi, poslal vás kopať hroby a inak vám vulgárne nadáva. Bolo bližšie koryto? Alebo ja neviem, nejaká hrdosť? Takže toto je také zaujímavé. A ja som nemohol zareagovať na vaše vystúpenie predtým, kým som z kancelárie prišiel, tak ste skončili, kde ste vykrikovali niečo Mirovi Urbanovi, že išiel na výbor.
Ja sa vás spýtam inú vec, pani poslankyňa Cigániková, my sme mali výbor, ktorý zasadal kvôli vám, kde sa malo prejednávať odvolávanie súčasnej vlády. Ani jeden váš kolega na tom výbore nebol! Ja som nepočul, že by ste im to niekde vyčítali alebo sa k tomu nejako vyjadrili. Výbor bol kvôli vám! My sme boli neuznášaniaschopní kvôli tomu, že my sme tam všetci z opozície boli nastúpení, plus predseda, ale vaši poslanci chýbali a tým pádom sme nemohli reagovať. Toto je nezodpovedné, ja si myslím, že tak by sme mali mať rovnaký meter. Nielen tuto hovoriť Urbanovi, že áno, bol na výbore, to je jeho povinnosť, je lekár, nech tam chodí, aleže vy zvoláte mimoriadnu schôdzu na odvolávanie vlády a neprídete na výbor, kde sa to má prerokovať, to si myslím, že to už je drzosť!
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.12.2022 o 12:55 hod.

PaedDr. Mgr.

Miroslav Suja

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12:55

Zita Pleštinská
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Ďakujem, pán predsedajúci.
Milá Janka, každý poslanec je rovnakým poslancom a má jeden zo stopäťdesiatich hlasov. Keď je niekto fašistom, nech ho za to odsúdia. Mnoho vládnych a poslaneckých návrhov prešlo naprieč politickým spektrom, pretože tieto zákony boli tie, ktoré pomáhali ľuďom. Aj to je výsledok ústretovej politiky Eduarda Hegera. Politika je umenie možného. Za viac ako dva roky vlády sme prijali mnoho zákonov, ktorými sme odstránili neprávosti, napríklad pri odchode žien 1957-1961 do dôchodku. Mnoho zákonov, ktoré podala Janka Žitňanská, ktoré pomáhajú ľuďom ťažko zdravotne postihnutým. Sú veci, v ktorých sa zhodneme, no určite v ochrane života od počatia po smrť budeme mať vždy rôzne pohľady a budeme ich mať vždy, pretože ja mám na to iný názor. Ja vždy budem ochraňovať každý život, pretože si ho veľmi vážim.
Tento týždeň organizácia Fórum života oslávila 20. výročie svojho založenia. Dvesto šestnástim deťom pomohli narodiť sa a sú dnes z nich lekári a preto tvoju metódu alebo tvoj pohľad na ochranu života nikdy nebudem uznávať.
Ďakujem.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.12.2022 o 12:55 hod.

Ing. arch.

Zita Pleštinská

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Vystúpenie s faktickou poznámkou 12:55

Jana Bittó Cigániková
Text neporovnaný so zvukovým záznamom, bez jazykovej kontroly
Zobrazit prepis
Akože ja to od vás ani nechcem, ja to úplne beriem, je to legitímny pohľad na veci. Ja hovorím o niečom úplne inom, a teraz o tých dodržiavaniach, dodržiavaní pravidiel. Tam aj pán poslanec Svrček má problém rozoznať programové vyhlásenie vlády a koaličnú zmluvu, ale ja som človek, ktorý proste na rovinu povie, s týmto súhlasím, a potom to dodržujem, alebo s týmto nesúhlasím, a potom, potom to nepodpíšem. Ale nemôžem sa pod niečo podpísať a potom sa vyhovárať na to, že ja mám iný názor, tak načo ste to podpísali? Čo ste nesvojprávni? Veď viete, čo tam je napísané. Dôležité veci, ktoré pomáhajú ľuďom, ste schválili vďaka SaS. Odkedy SaS nie je vo vláde, tak jednoducho cúvate späť. Príkladom je napríklad, že sa stopla súdna reforma.
Pán Suja, nie je pravda, že sme to tolerovali. Naopak, netolerovali. Sme jediní vlastne, kto sa dokázal Igorovi Matovičovi postaviť.
Čo sa týka tej úradníckej vlády, my nebudeme mať žiadnu úradnícku vládu. To nie je niekoho úradnícka vláda. Takisto Fico s Pellem ju nebudú mať a zrušiť ju vedia len s hlasmi OĽANO. Opakujem to znova. Čiže tú legitimitu pridať, keď, tak OĽANO.
Čo sa týka, pán poslanec Cmorej hovoril, ja iba doplním, že áno, a v podstate kolegovia uprednostnili menšinovú vládu a teraz visia na šnúrke od extrémistov a od Borisa Kollára. A toto zostalo z protikorupčnej koalície.
No a, pani poslankyňa Tabák, aby ste tomu rozumeli, vašou rečou, hĺbka, kam vy ste vystúpali, reprezentuje najlepšie kandidátku OĽANO, teraz SME RODINA, ktorí sa za vás hanbia, a ste dokonalým stelesnením jej úrovne. A keď s takouto pravdou nesúhlasíte, tak na to netreba reagovať fyzickým útokom, lebo to robí len primitív.
Skryt prepis

Vystúpenie s faktickou poznámkou

12.12.2022 o 12:55 hod.

Mgr. MBA

Jana Bittó Cigániková

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video