58. schôdza

17.2.2022 - 23.2.2022
 
 
Loading the player...

Prosím povoľte Vášmu prehliadaču prehrávať videá vo formáte flash:
Google Chrome | Mozilla Firefox | Internet Explorer | Edge

22.2.2022 o 9:25 hod.

MUDr. PhD., MPH

Richard Raši

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video
 
 
 

Vystúpenia

Zobraziť vystúpenia predsedajúceho
 
 

Uvádzajúci uvádza bod 9:10

Matúš Šutaj Eštok
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem za slovo.
Pán predseda, ja si myslím, že si to zhrnul, ťažko k tomu niečo dodať, samozrejme, o tých zverstvách, ktoré predvádzal Mikulec a zvyšok organizovanej skupinky, by sme tu mohli hovoriť hodiny. Ja verím, že táto rozprava ešte bude trvať a vypočujeme si všetko, čo tam bolo povedané. Ale asi zbytočne, pretože keď sa pozrieš na to, aké tu má zastúpenie vláda Igora Matoviča, resp. Eduarda Hegera, tak tu nie je nikto. Dokonca sú takí drzí, že ani minister, ktorý je odvolávaný, nemá tú úctu, aby prišiel do parlamentu a zodpovedal sa za svoje hriechy. Ozaj sú to hriechy. Nie je tu jeden jediný člen vlády. Takto si oni ctia parlament! Asi zabudli na to, že Národná rada je nadriadená parlamentu a že členovia vlády sa zodpovedajú parlamentu. Nie je tu ani jeden jediný z členov vlády. Je to obrovská hanba!
A vidíš, že ich to absolútne nezaujíma, pretože namiesto toho, aby sa venovali tým svinstvám, ktoré napáchala organizovaná skupina, ktorá tu minule sedela, Mikulec, Matovič, Lipšic, tak pročkovci tu dnes riešia keltské pamiatky. Ja verím, že čo najväčší počet obyvateľov Slovenskej republiky sleduje tento prenos a sami si urobia obraz o tom, čo dnes trápi pročkovcov. Nie to, že idú... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Prosím, reagujte na pána Pellegriniho, on nerozprával o keltských pamiatkach. (Povedané súbežne s rečníkom.)

Šutaj Eštok, Matúš, poslanec NR SR
... kopnúť vyšetrovateľku Santusovú do p... (povedané súbežne s predsedajúcim), že jej idú zapáliť auto kanistrom, benzínom jej idú poliať auto. Toto ich netrápi. Ich trápia keltské pamiatky. A ani jeden jediný člen tejto neschopnej vlády tu nie je a ani jeden jediný člen organizovanej skupinky tu dnes nesedí. Je to obrovská hanba a pohŕdanie parlamentom!
Skryt prepis

Uvádzajúci uvádza bod

22.2.2022 o 9:10 hod.

Mgr.

Matúš Šutaj Eštok

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Uvádzajúci uvádza bod 9:10

Radovan Kazda
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán poslanec Pellegrini, vy sa, ste sa tu podivili, že ani v čase rozvratu spoločnosti, ako nazývate súčasnú, súčasný stav, že nie sú predčasné voľby. No, za tri dni bude presne štyri roky, kedy sa spoločnosť dozvedela o vražde Martiny a Jána, to bol naprosto od prvej hodiny úplne jasný, jasný dôkaz toho, že táto spoločnosť je v rozvrate. Bolo naprosto nespochybniteľné, napriek tomu, že rôzni politici aj od vás sa snažili zahmlievať, bolo naprosto jasné, že to je vražda súvisiaca priamo s výkonom povolania. Bolo úplne jasné, že mafia prerástla do vlády, a vtedy bol dôvod na predčasné voľby. Žiaľ, vy ste vajatali, trvalo to, vajatali ste tak veľmi dlho, trvalo to až do, myslím, že 15. marca, než sa Robert Fico vzdal, vzdal postu predsedu vlády. Nevzdali ste sa svojich mandátov, neschválili ste predčasné voľby, nerozpustili ste parlament, jediné, čo vám trvalo, je tri týždne, než Robert Fico sa vlastne vzdal postu predsedu vlády, to bolo nekonečné vajatanie. To malo trvať nie tri týždne, to malo trvať nie dni, to malo trvať hodiny, kedy mal odstúpiť z funkcie predsedu vlády.
Hovoríte o tom, že táto vláda je v rozvrate, ale táto vláda dokáže aj napriek vašim vajatavým a antivaxerským postojom viesť – hoci s chybami – boj proti pandémii. Táto vláda vie aj napriek vašim vajatavým a antispojeneckým postojom mať jasný postoj k obrannej zmluve. Táto vláda je omnoho, omnoho, omnoho lepšia než vláda, ktorú ste tu predvádzali dvanásť rokov.
Skryt prepis

Uvádzajúci uvádza bod

22.2.2022 o 9:10 hod.

Ing.

Radovan Kazda

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Uvádzajúci uvádza bod 9:10

Erik Tomáš
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán predseda, správne si pomenoval situáciu, čo by sa dialo, keby sa niečo také stalo za predchádzajúcej vlády. Predstavím si, že ty si premiér, Denisa Saková ministerka vnútra a policajným prezidentom nebohý generál Lučanský, ktorý je obeťou tejto mašinérie. Čo by títo politici, ktorí tu sedia, myslím vládni, koaliční, stvárali? Čo by sa dialo v uliciach, čo by robili herci a podobne? Pretože tu ide o legálne odposluchy, kolegovia, tu nejde o žiadne výpovede nejakých kajúcnikov, ale o legálne odposluchy komunikácie elitných vyšetrovateľov, ktorí sa bavia spôsobom, ktorý ich absolútne diskvalifikuje. A vy to dobre viete, budete tu tárať o všeličom možnom, o keltských pamiatkach, o referende a podobne, len nie o tej podstate. Ja sa čudujem, že pani poslankyňa Kozelová ako jediná žena, vládna, ktorá tu vystúpila, sa ani slovom nezastala pani Santusovej ako žena ženy, ktorú chceli elitní vyšetrovatelia kopnúť do p..., ktorej chceli auto zapáliť kanistrom, ani slovo. To vy nemáte žiadne svedomie?!
A druhá vec, ktorú si spomenul, prístup médií. Ešte raz, v prípade opozičných politikov alebo nominantov predchádzajúcej garnitúry, médiá precízne citujú každú jednu výpoveď, dokonca aj v prípade ľudí, ktorí neboli ešte ani len obvinení. A tu je ticho alebo zahmlievanie. A dovolím si tvrdiť, že médiá takto zakladajú nebezpečný precedens do budúcnosti.
Ak sa s týmto nevysporiadame, ak toto nebude celospoločenskou témou s jasným záverom, kolegovia a kolegyne, tak raz to môže postihnúť aj vás, a ja to hovorím v dobrom, pretože keď pripustíme takýto nebezpečný precedens, tak naozaj potom polícia a prokuratúra môže konať svojvoľne nielen proti politikom, ale proti akémukoľvek človeku na Slovensku.
Skryt prepis

Uvádzajúci uvádza bod

22.2.2022 o 9:10 hod.

Mgr.

Erik Tomáš

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Uvádzajúci uvádza bod 9:10

Marek Šefčík
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne, ďakujem pekne za slovo.
Pán Pellegrini, vy ste toľko vecí otvorili v tej svojej rozprave, ja som si tu niektoré z nich poznačil, tak na to zareagujem.
Povedali ste, že ako premiér som sa snažil komunikovať, aby sme pandémiu zvládli "v jednote a spoločnom odhodlaní". No tak ja vám poviem jeden výrok: "Každý si oddnes musí pomôcť, ako si vie. Odmietam, aby ste sa spoliehali na vládu."
Ďalej, hovoríte o čoraz väčšej arogancii vlády spôsobenej, ktorá spôsobila rozdelenie krajiny, aké sme tu od Mečiara nezažili. Ja by som to povedal takto: odporné podkopávanie vlády, rozhodnutí nie politických, ale aj rozhodnutí o zdraví, protipandemických opatreniach zo strany opozície aj z vašej strany spôsobili toto rozdelenie. Všetko využijete na to, aby ste zvrátili procesy, ktoré už, verím, nikdy nezastavíte.
Hovoríte o zakrývaní si očí Mikulca pred niečím. Vy ste si účelovo takmer 20 rokov zatvárali oči pred systémom mimoriadne efektívneho rozkrádania spoločných daní alebo v skratke SMER – SD.
Hovoríte o referende, že je to posledná možnosť, ktorá Slovensku ostala. Nie, je to posledná možnosť, ktorá ostala mafii, ako zvrátiť očistu Slovenska.
Hovoríte o zneužívaní OČTK Mikulcom. Tak tridsať ľudí, vašich ľudí, pán Pellegrini, vypovedá o systéme, ktorý ste tu vybudovali, ako vyšetrovatelia podľa vlastných výpovedí, oficiálnych výpovedí, hovoria o štátnom terore proti vtedajším opozičným politikom.
Vyčítate kompetentnosť ministrom. Boli ste premiér, čo ste spravili?! Harakiri. (Potlesk.)
Skryt prepis

Uvádzajúci uvádza bod

22.2.2022 o 9:10 hod.

Mgr.

Marek Šefčík

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Uvádzajúci uvádza bod 9:10

Eduard Kočiš
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Veľmi pekne ďakujem za slovo, pán predsedajúci.
Pán kolega Pellegrini, vo vašom prejave boli spomenuté niektoré fakty, ktoré naozaj hovoria o tom, že akým úžasným zneužívaním momentálne prechádzajú orgány činné v trestnom konaní, ako úžasne sú manipulovaní vyšetrovatelia, ktorým sa tak v úvodzovkách alebo v kuloároch vládnych strán alebo vládnych poslancov, ale aj čelných predstaviteľov štátu hovorí elitní vyšetrovatelia. Títo elitní vyšetrovatelia, ktorých niektorí členovia vlády, ale aj niektorí poslanci v mnohých diskusných reláciách obhajovali a tvrdili stále dookola, bol to iba nezáväzný, nezávislý a kamarátsky rozhovor troch vyšetrovateľov, ktorí sa dohadovali, aký postup by bol vhodný zvolený, aký postup by bol ešte únosný.
Vážené kolegyne, vážení kolegovia, takéto reči, ktoré viedli títo traja páni ohľadne vyšetrovateľky Santusovej, by neobstáli ani v štvrtej cenovej skupine bez obsluhy. Toto bol hrubý, ale hrubý zásah do základných ľudských práv a slobôd tejto ženy a títo páni, ktorí sa naozaj vyhrážali fyzickou likvidáciou, zapálením auta, títo páni sú ešte vo vašich očiach nejakí hrdinovia?
Ja sa len chcem spýtať, kde je odvolávaný minister Mikulec. Prečo nemá toľko cti, toľko charakteru, aby tuná v pléne Národnej rady Slovenskej republiky sedel a vypočul si všetky argumenty? Nemusí s nimi súhlasiť, ale Národná rada Slovenskej republiky ešte stále je nad vládou. To znamená, že každý jeden člen vlády je podriadený Národnej rade Slovenskej republiky. Ale toto asi pánovi Mikulcovi zabudli povedať.
Skryt prepis

Uvádzajúci uvádza bod

22.2.2022 o 9:10 hod.

Mgr.

Eduard Kočiš

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Uvádzajúci uvádza bod 9:10

Milan Potocký
Skontrolovaný text
Ďakujem za slovo.
Vy ste, pán poslanec Pellegrini, vo svojej rozprave povedal, že sú zatváraní politickí oponenti. Ja mám jednoduchú otázku na vás, aby ste mi povedali, ktorí politickí oponenti sú zatvorení. Pokiaľ ja viem, sú zatvorení rôzni skorumpovaní sudcovia, skorumpovaní policajti, úradníci štátni a mafiáni. Vy chcete povedať, že to sú vaši politickí kolegovia?
Ďakujem. (Potlesk.)
Skryt prepis

Uvádzajúci uvádza bod

22.2.2022 o 9:10 hod.

Milan Potocký

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

9:25

Richard Raši
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem pekne.
Tak, Peter, držím ti palce, aby si dokázal odpovedať na tieto konkrétne slova obrany na ministra Mikulca, ktoré opozícia používala vo svojich vystúpeniach, pretože ani slovo, nikto z vás nepovedal ani slovo na obranu Mikulca, nikto, lebo on je neobrániteľný.
A keď sa pohoršujeme nad vyjadreniami vyšetrovateľov, no, ryba smrdí od hlavy, tak sa vyjadrujú vyšetrovatelia, ako sa vyjadrujú aj ich nadriadení na čele s Mikulcom.
Jediný, kto teda sa chcel zastať pána Mikulca, aj keď som to najprv nepochopil, bola pani poslankyňa Kozelová, pretože naozaj spomínala... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Prosím, pán poslanec, reagujte na pána Pellegriniho.

Raši, Richard, poslanec NR SR
Chcem poprosiť, Peter Pellegrini, aby si uznal reakciu pani poslankyne Kozelovej, pretože naozaj iba keltské pamiatky stoja za ministrom Mikulcom. Už iba keltské, aj tie sa postupne rúcajú.
Pán poslanec Kazda, máte asi ťažké ráno, lebo to bola úplná disharmónia myšlienok, čo ste povedali. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Laurenčík, Milan, podpredseda NR SR
Pán poslanec, reagujte na pána Pellegriniho! (Povedané súbežne s rečníkom.)

Raši, Richard, poslanec NR SR
A na záver by som teda zareagoval (povedané súbežne s predsedajúcim) na príhovor pána Petra Pellegriniho.
Inak som rád, pán podpredseda, že teraz si tak všímate, lebo ináč keď tu bludy rozprávajú ostatní poslanci koaliční, tak to ignorujete.
Čiže keď tu odznelo, Peter, že každý si musí pomôcť, ako vie. Tak, samozrejme, pri tejto vláde si každý musí pomôcť, ako vie. A ja by som doplnil ešte pre všetkých Slovákov, kým túto vládu máme, zachráň sa, kto môžeš, ako vieš.
Ďakujem pekne.
Skryt prepis

22.2.2022 o 9:25 hod.

MUDr. PhD., MPH

Richard Raši

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

Uvádzajúci uvádza bod 9:25

Lukáš Kyselica
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán poslanec, to bol podľa mňa už prejav, ktorý vám pripravili k návrhu na odvolanie Matoviča, ktorý ste avizovali, lebo ja som tam častejšie počul Matoviča ako Mikulca. Ste hovorili, že Matovičovi nebude stáť pri demontáži právneho štátu nič, tak, ani médiá, skúste čítať médiá s porozumením a zistíte, ako to má Matovič ustlané na ružiach, vidieť, ako ho médiá zbožňujú. Ja sa chcem spýtať, na začiatku prejavu ste hovorili, že k moci sa dostali schránkové strany. Ukážte mi, ktorá vládna strana má účty niekde v daňových rajoch ako nejakí vaši mecenáši.
Ďakujem.
Skryt prepis

Uvádzajúci uvádza bod

22.2.2022 o 9:25 hod.

Mgr.

Lukáš Kyselica

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

9:25

Peter Pellegrini
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Ďakujem, ďakujem pekne, pán podpredseda.
Ja by som sa fakt už raz chcel dožiť a už po dvoch rokoch by sme sa aj možnože mali právo dožiť, že vládna koalícia sa bude na kritiku brániť obhajobou toho, čo dva roky tu robí, a nieže sa bude vracať neustále do minulosti päť, desať, pätnásť rokov, pretože nevie nič povedať, aby vyvrátila všetky dôvody, ktoré sú uvedené aj v návrhu na odvolávanie pána Mikulca.
Pani Kozelová tu behá s nejakými keltskými pamiatkami. No keby bolo podľa nej, tak tu už nie je vôbec nič, pretože to je osoba, ktorá ešte nič nedosiahla, nič neurobila, len všetko kritizuje. Dneska sa choďte pozrieť, pán predseda Kollár urobil prehliadku všetkým zástupcom poslaneckých strán, ako sú dnes prezentované tie pamiatky, a všetci boli naozaj veľmi prekvapení, na akej vysokej úrovni je to spravené. Tak pani Kozelová nech sa tam ide pozrieť, ale to by musela mať čas pomedzi to, ako ide likvidovať spolu s pánom Pročkom včelárstvo na Slovensku, tak nech si ona spytuje svedomie, čo ona teraz stvára, a nie spomína tu keltské pamiatky.
Pán poslanec Kazda, ak chcete hovoriť, môžem byť taký jednoduchší aj ja, prispôsobiť sa vášmu jazyku. Keď hovoríte o vražde, tak moja vláda splnila svoj sľub a ešte počas mojej vlády sme vypátrali, zatkli všetkých, ktorí sú podozriví aj z vykonania vraždy, aj pravdepodobne z jej objednávky. Spravodlivosť je už teraz vo vašich rukách. Teraz sa vy ukážte, ako dokážete túto spravodlivosť priviesť do konca. My sme si svoju robotu spravili. Teraz ste vy pri moci a všetci čakajú na rozsudky. Tak keď by som chcel byť taký jednoduchý a blbý, mohol by som aj ja takto rozprávať. Tak si robte svoju robotu!
Pán poslanec Šefčík, to sa ani nedá komentovať, lebo však to je znôška hovadín.
A, pán Kyselica, prosím vás pekne, vy ste, vy ste človek, ktorý bol agentom vojenskej tajnej služby, už keď ste boli v politike, a brali ste pekný peniaz ako tzv. spravodajský príplatok, krásne peniažky ste dostávali, tak vy mi tu nevstupujte do svedomia, vy sa pozrite sám na seba!
Skryt prepis

22.2.2022 o 9:25 hod.

Ing.

Peter Pellegrini

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video

9:25

Robert Fico
Skontrolovaný text
Zobrazit prepis
Pán podpredseda, ako navrhovateľ chcem postaviť procedurálnu otázku. Máme niekoľko vážnych otázok na ministra vnútra, na tieto otázky by sme radi počuli odpovede. Ja teraz vôbec netlačím, že tu musí sedieť 24 hodín denne, ale že či teda aspoň avizovalo jeho veličenstvo, že by sa ukázalo dnes tu na rokovaní Národnej rady, nech aspoň to vieme, lebo by sme radi tie otázky dali jemu.
A druhý procedurálny návrh je, pán podpredseda, aby ste zvolali potom poslanecké grémium, pretože to, čo sa udialo v piatok vo vystúpení ministra financií, je neakceptovateľné, aby predsedajúcemu povedal, že má držať hubu a krok. Predstavte si, pán podpredseda, že by to vám povedal nejaký opozičný poslanec, čo by sa tu dialo. Navrhujeme zvolať grémium, aby grémium odsúdilo toto neakceptovateľné, chrapúnske správanie ministra financií.
Ďakujem pekne. (Potlesk.)
Skryt prepis

22.2.2022 o 9:25 hod.

doc. JUDr. CSc.

Robert Fico

Videokanál poslanca
Zobraziť prepis Poslať e-mailom Stiahnut video